JAS

  • Polski (PL)
  • English (UK)
  • Strona główna
  • O firmie
  • Badania i rozwój
  • Biometria
  • Nagrody
  • Przetargi
  • Praca
  • Outsourcing
  • Kontakt
A A A

O firmie

JAS Technologie Sp. z o.o. jest polskim przedsiębiorstwem innowacyjno-wdrożeniowym działającym w obszarach: sztucznej inteligencji, analizy obrazu, biometrii, telekomunikacji oraz systemów bezpieczeństwa. Wśród kluczowych partnerów biznesowych firmy są: Integrated Biometrics, LFV, SAAB Technologies, RbTec Perimeter Security Systems, VIT, Bosch Security Systems, FLIR Systems, itd. Jednym z ważniejszych atutów firmy jest współpraca z ważnymi ośrodkami badawczymi w Polsce: Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Akademią Sztuki Wojennej, Szkołą Główną Straży Pożarnej, Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, Wojskowym Instytutem Chemii i Radiometrii, Centrum Naukowo - Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej, Instytutem Łączności.

Dotychczas firma brała udział w 6 projektach badawczo-rozwojowych współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, z obszaru obronności i bezpieczeństwa państwa oraz jednym międzynarodowym w ramach programu H2020 (szczegóły w zakładce BADANIA I ROZWÓJ). Gestorami w projektach są głównie służby podległe MSW oraz MS. Strategia firmy zakłada ciągły rozwój w zakresie wdrażania nowoczesnych produktów, technologii i procesów. Cechą, wyróżniającą firmę wśród konkurencji jest innowacyjność oraz elastyczne podejście do: zakresu, budżetu oraz indywidualnych wymagań kontrahentów.

Zespół JAS technologie stanowi grupa specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu strategii, koncepcji technologicznych, projektowaniu systemów oraz realizacji złożonych przedsięwzięć technicznych. Przyjęty model biznesowy firmy zakłada współpracę z dwoma podstawowymi grupami kompetencyjnymi: specjaliści i eksperci (wyższe uczelnie oraz instytuty badawcze), środowisko technologiczne (firmy HighTech).

Zespół

IIW 3297

Jacek Olejnik

Prezes Zarządu

Absolwent Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowch na Politechnice Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończył wiele kursów specjalistycznych w kraju i zagranicą, między innymi Associate’s Certificate In Project ManagementThe George Washington University. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności badawczo-rozwojowej. Pracował w Telekomunikacji Polskiej, najpierw w Centrum Badawczo-Rozwojowym, następnie w Pionie Rozwoju Technologii, gdzie był odpowiedzialny za badania, rozwój oraz wdrożenie najnowszych technologii telekomunikacyjnych. Zarządzał lub uczestniczył w kilkudziesięciu projektach b&r. Między innymi był członkiem Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej ITU, gdzie był edytorem zalecenia „Migracja technologii TDM w kierunku NGN”. Pracował również w gdańskiej firmie DGT, gdzie odpowiadał za Biuro Technicznych Systemów Bezpieczeństwa. Był prezesem zarządu firmy konsultingowej WiCon.

 

hołyst foto

Prof. zw. dr hab. dr h.c Brunon Hołyst

Kierownik Projektu AICCTV

Kryminalistyk, kryminolog, suicydolog i wiktymolog, od blisko 60 lat interesuje się problematyka nauk penalnych. Jest autorem ponad 1000 publikacji. Jego książki ukazały się w USA, Niemczech, Japonii, Chinach, Rosji, Ukrainie i w Nigerii. W tych krajach jako visiting professor prowadził wykłady z zakresu wiktymologii, kryminologii i suicydologii. W latach 1948-1952 studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1953-1955 pył pracownikiem naukowym w Ministerstwie Sprawiedliwości w Głównej Komisji Badania Zbrodnii Hitlerowskich. W latach 1974-1990 był dyrektorem Instytutu Problematyki Przestępczości w Warszawie. W latach 1973-1988 działał jako zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Medycyny sądowej i Kryminologii. W latach 1987-1990 był członkiem Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Od 1979 roku jest członkiem – korespondentem Canadian International Academy of Humanities and Social Science oraz Canadian Inter-American Research Institute. Był członkiem Komitetu Prognoz Polska 2000 Plus przy Prezydium PAN. Jest przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. W 2010 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Profesora Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 roku za szczególne zasługi dla nauki, kultury, edukacji i kraju Uniwersytet w Białymstoku nadał Profesorowi godność Doktora Honoris Causa. Jest Redaktorem Naczelnym Wielkiej Encyklopedii Prawa.

 

hankala zdjecie strona

Prof. dr hab. Andrzej Hankała

Członek zespołu projektowego AICCTV

Doktor habilitowany w zakresie psychologii, zatrudniony na stanowisku profesora Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii od 2006 roku. W latach 2003- 2010 zatrudniony również na stanowisku profesora w Wyższej Szkole Pedago-gicznej ZNP, gdzie pełnił funkcję prorektora ds. naukowych i kierownika katedry psychologii. Specjalizuje się w problematyce ludzkiej pamięci oraz nauczania i kształcenia. Jest autorem i współautorem książek naukowych z tego zakresu, w tym: „Wybiórczość ludzkiej pamięci” (2001), „Aktywność umysłu w procesach wydoby-wania informacji pamięciowych” (2009), „Psychologia pamięci. Leksykon Omegi”, wspólnie z Z. Chlewińskim,  M. Jagodzińską i B. Mazurek (1997), „Jestem człowiekiem i żyję wśród ludzi” - wspólnie z Z. Włodarskim (1991), „Nauczanie i wychowanie jako stymulacja rozwoju człowieka” - wspólnie z Z. Włodarskim (2004.  Jest również auto-rem licznych  artykułów w pismach naukowych, rozdziałów w pracach zbiorowych,  a także haseł w Encyklopedii Psychologii (1999), w Wielkiej Encyklopedii Prawa (2000) oraz w Wielkiej Encyklopedii Prawa (2018). 


 

Certyfikaty i koncesje

 JAS technologie posiada koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego.
 
 Koncesja na usługi ochrony osób i mieniapdf

JAS technologie Sp. z o.o.

HQ

Tomcia Palucha 14/47
02-495 Warszawa
Polska


e-mail: biuro@jastechnologie.pl

tel/fax: +48 22 253 35 57

Dane rejestrowe spółki

NIP: 522 29 97 410

REGON: 146172251
KRS: 0000424601

PIC: 928014715

 

Spółka zarejestrowana przez sąd rejonowy dla m. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000424601

Wysokość kapitału zakładowego: 100 000 zł.

JAS technologie © All Rights Reserved